Obudowa, nie zminimalizować zagrożenia tytoniu

Kobiety w ciąży stanowią wysoki odsetek palaczy w Europie. Smutny rekord w odniesieniu do których eksperci w dziedzinie zdrowia starają się rozwiązać poprzez poprawę jakości informacji dla przyszłych rodziców.

Chociaż spożycie tytoniu nieznacznie zmniejsza się we Francji, 17.8% kobiet w ciąży jeszcze palić w trzecim kwartale ciąży , według ostatniego sondażu, przeprowadzonego przez Wykrywanie (Narodowy instytut profilaktyki i edukacji zdrowotnej).

Minister zdrowia Marisol Touraine poinformowała o tym, że sześciokąt ma smutny trofeum krajach, gdzie kobiety w ciąży palą najwięcej w Europie. Ikona w celu zwiększenia świadomości na temat szkodliwości palenia tytoniu w czasie ciąży będą pokrywane na paczki papierosów w ciągu sześciu miesięcy.

Przyczyną tak wysoki wskaźnik jest związana ze złym postrzeganiem szkodliwości palenia na płód i brak wsparcia dla rodziców – mówi Maria W ciąży, jak rzucić palenie?Alejandra Cardenas, dyrektor Stowarzyszenia palenie prawo ( DNP ).

“W Belgii, na przykład, kobieta w ciąży i jej partner mogą skorzystać z ambulatoryjnych konsultacji. W Wielkiej Brytanii, kolejne specjalistą w lokalnej doradztwo, babin zajmują po porodzie części.’

W ciąży, jak rzucić palenie?

Z każdego palacza jest inny, istnieje wiele strategii, aby towarzyszyć kobiet, które chcą rzucić palenie. W tym małżonek jest podstawowym w tym podejściu, aby uniknąć nawrotów i biernego palenia.

E-papieros, nikotynowa terapia zastępcza, hipnoza, akupunktura, behawioralna i poznawcza psychoterapia … trzeba znaleźć metodę, która najlepiej pasuje do ciebie. Ważne jest, aby pamiętać, że rzucenie palenia-to zawsze jest korzystne zarówno dla matki, jak i dziecka w dowolnym momencie w czasie ciąży.

Konsekwencjach przed, w trakcie i po porodzieKonsekwencjach przed, w trakcie i po porodzie

Za ryzyko, nie zapominajmy, jest bardzo prawdziwe. Tlenek węgla w dymie nadaje krwi matki i, w konsekwencji, zmniejsza poziom utlenowania płodu. W poród przedwczesny , ryzyko zostaną podwojone wśród palących matek są odpowiedzialni za karłowate wzrostu i masy ciała przy urodzeniu małego dziecka. Wdychanie dymu zmniejsza wchłanianie niektórych witamin, które są fundamentalne dla rozwoju płodu i zwiększa ryzyko nagłej dziecięcej śmierci.

“Ryzyko jest tu również ważne, jeśli kobieta jest narażona na palenie jej otoczenia” – wspomina Maria Alejandra Cardena, ” od urodzenia waga dziecka poniżej średniej u dzieci, których ojciec-palacz.”

Urodził się dzieci, które były narażone na działanie dymu tytoniowego w łonie matki, mogą wystąpić zaburzenia układu oddechowego . Są one bardziej podatne do palenia, a także może mieć zaburzenia psychiczne w dzieciństwie i okresie dojrzewania.

Nie zminimalizować ryzykoNie zminimalizować ryzyko

Tendencja w niektórych ciężarnych palących, aby zminimalizować ryzyko ich zależność. “W badaniu przeprowadziliśmy w 2010 roku, patrzyliśmy na wiadomości, które złożył u palących kobiet w ciąży na forach internetowych i wykazały siedmiu przesądów na temat palenia” – mówi Maria Alejandra Cardenas.

Po kolei :

1-palenie nie wpływa na płodność

2 – być w ciąży wystarczy, aby motywować, aby rzucić palenie

3 – palenie nie wpływa na wzrost i rozwój dziecka

4 – nie rzucić się gwałtownie, gdy jesteś w ciąży

5 – palenie w czasie ciąży jest dopuszczalne w określonej ilości, w tym bar z pięciu papierosów dziennie

6 – nikotyna terapii zastępczej zakazane w ciąży

7 – palenie na zewnątrz wystarczy, aby zapobiec infekcji kobiety w ciąży i dziecka

Najbardziej powszechną pomysł, że stres z powodu nikotyny przystanek będzie gorsze dla dziecka, niż sam dym. Mit, przeciwko której specjaliści w dziedzinie zdrowia starają się walczyć z bardziej skutecznych systemów informatycznych i pomóc dostosować się do przyszłych rodziców.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *